Maç Sonucu Nedir?

maç skoru

Oynanan maçı 90 dakikanın bitiminde hangi takımın kazanacağına yönelik tahminde bulunulan oyun tipine Maç Sonucu oyunu denmektedir.

İddaa programı üzerinden tahminde bulunmak istediğiniz maç müsabakasını seçiyorsunuz ve maç kodunu, kupondaki Maç Kodu bölümüne yukarıdan aşağıya olacak şekilde işaretleyerek tahmin oyununuzu tamamlıyorsunuz.

Daha sonra ise, bu maçın kesin sonucunu kupon üzerinde Maç Sonucunun belirtildiği alana yine aynı şekilde yukarıdan aşağıya olacak şekilde 1,0,2 gibi işaretliyorsunuz. İşaretleyeceğiniz “1” rakamı ev sahibi takımın galibiyetini, işaretleyeceğiniz “0” rakamı beraberliği ve işaretleyeceğiniz “2” rakamı da konuk takımının galibiyetini göstermektedir.

Örneğin 213 kodlu maçta Glasgow Rangers takımının kazanacağına inanıyor iseniz Sonucun belirtildiği bölümdeki “1” rakamını işaretlemeniz gerekiyor. 

Bilmeyenler için biraz karışık geliyor olabilir, bu sebeple şimdi de örnek bir maç sonucu kuponu üzerinden daha detaylı bir şekilde nasıl oynayacağınızı anlatmaya çalışalım.

En az 4 adet maç ile, her maç için sadece tek bir tahminde bulunarak ve 1 kolon oluşturmuş oluşturarak oynamış oluyorsunuz. 1 adet kolonun bedeli 1 TL olarak belirlenmiştir.

Misli Alanı’nda oynayacağınız maç ile ilgili işaretleme yaparak, kazancınızı ve kupon bedelini artırmak sizin elinizde. Diyelim ki, Misli Alanı’nda 5 rakamını işaretlediniz. O zaman  “1 TL x 5 MİSLİ = 5 TL” ödenecek şeklinde hesabı yapabilirsiniz.

Kazanabilmek için işaretlemiş olduğunuz tüm maçları doğru şekilde tahmin etmiş olmanız gerekmektedir. Buna bağlı olarak; “Kolon Bedeli x Misli Oranı x (Maçların Oranlarının çarpımı)”; “1 TL x 5 Misli x (2.20 x 2.80 x 1.90 x 2.00)=117 TL” şeklinde hesaplayarak kazanacağınız parayı hesaplayabilirsiniz.

Maç Sonucu Oyununda İkili Tahmin Nedir?

Oyununda, tek bir maç için aynı satır içerisinde en fazla 2 tahminde bulunabilme (213 kodlu maç için 1 ve 0 gibi) imkanı vardır. İkili tahmin durumunda, oluşturacak olduğunuz kolon sayısı arttığı için, hem ödeyeceğiniz bedel hem de kazanma şansınız artacaktır.

Maç Sonucu Oyununda Çifte Şans Nedir?

Çifte Şans, kazanma şansını artırırken ödenecek tutarın da sabit kalmasını sağlamaktadır. Sizin tercihiniz doğrultusunda ister "Çifte Şans" isterseniz de "İkili Tahmin" oyununu seçebilirsiniz. 

Maç Sonucu ve Canlı Sonuçlar hakkında daha fazla bilgi alabilmek için dilediğiniz zaman blog sayfamızda yer alan diğer makalelerimizi de inceleyebilir veya mail adresimizden müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.