Hentbol Maç Sonucu Nasıl Oynanır?

hentbol maç sonucu

Takım oyunu olarak oynanan hentbol genelde kapalı spor salonlarında oynanır.  Her evresi yarım saat yani 30 dakika süren hentbol elle oynanan bir oyundur. 150 ülkede resmi şekilde ve her takımda 7 ya da 11 kişi ile oynanan hentbol oyunun tarihçesi ve hentbol maç sonucu ile ilgili tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Hentbol oyunun ana prensibi, piston hareketi gibi bir takım hareketler ile sıçrayarak atış yapmak ve topu karşı takımının kalesine atmaktır. Ortaya çıkması ve yaratılması oldukça eski zamanlara dayanan bu oyunda, oyuncularda aranan en önemli özellikler güç ve hızdır.

İki devreden ve her bir devrenin 30 dakikadan oluştuğu toplamda bir saat oyun süresi bulunan hentbol elle oynandığı için futbola benzemektedir.  Futbol kadar olmasa da yine de ilgi gören bu spor karşılaşasını hangi takımın kazanacağını tahmin ederek futbolda olduğu gibi iddaa oynamak mümkündür. Hentbol maç sonuçları iddaa ile ilgili detayları bu yazımızda sizler için kaleme aldık.

Oynamak istediğiniz hentbol karşılaşmasına ait maç kodunu hentbol programına bakarak kupon üzerinde bulunan Maç Kodu Alanı’na yukarıdan aşağıya olacak şekilde işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından oynadığınız tahmininizi Maç Sonucu bölümüne (1,0,2 cinsinden) işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Örnek verecek olursak, Kızılyıldız-Beşiktaş maçında, eğer Beşiktaş takımı maçı kazanır diyorsanız Maç Kodu bölümüne 611 kodunu işaretledikten hemen sonra, MS (Maç Sonucu) bölümündeki “1” kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Hentbolda dilerseniz Çifte Şans da oynamanız mümkün. Çifte Şans oyunu, Maç Sonucunda kazanma şansını artırır ve aynı zamanda ödeyeceğiniz bedelin de sabit kalmasını sağlar.

Hentbol Maç Sonucu Oynayacakların Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

Hentbol Maç Sonuçları ile ilgili oynamadan önce dikkat edilmesi gereken bir takım detaylar vardır. Bunlar;

  • Özel Etkinliklerde Minimum olan Maç Sayısı iddaa programlarında belirtilmektedir.
  • Aynı Özel Etkinlik için tek bir kupon üzerinden birden daha fazla tahmin yapılamamaktadır.